Диференційне внесення добрив та засобів захисту = змінна норма внесеення = внесення по картах завданнях – це по суті дуже схожі поняття, якщо не сказати рівнозначні.

Диференційне внесення добрив передбачає внесення добрив або засобів захисту рослин виключно на тих ділянках поля та тих в об’ємах, в яких рослини дійсно моють потребу.
Система диференційного внесення добрив це –
заплановене внесення добрив або засобів захисту рослин виключно на тих ділянках поля та в тих об’ємах, в яких рослини дійсно мають потребу. Для отримння запланованого рівномірного по якості та кількості врожаю, поля діляться за схожим параметрами на зони. В подальшому на основі цих зон будуються карти завдання для диференційного внесення добрив, засобів захисту та посіву.
Основую для побудови карт завдань згідно виокремлих схожих за параметрами зон, можуть бути:
- дані агрохімічного обстеження поля
- відкалібровані на основі реальних даних значення NDVI (Normalized Difference Vegetation Index)
- дані вологозабезпечення полів
- карти урожайності з комбайнів
При диференційному внесенні середня норма внесення,в розрахунку на один гектар, суттєво змінюється. При цьому відбувається перерозподіл добрив на користь ділянок, які цього потребують. Таким чином оптимізується внесення добрив. Технології змінного або диференційованого внесення добрив потребують спеціалізованої техніки та навиків.

Навіщо потрібне диференційне внесення добрив ?

Диференційне внесення передбачає врахування всіх неоднорідностей поля з подальшим їх вирівнюванням по периметру всього поля для забезпечення стабільного та однорідного врожаю